top of page
  • iritmilo

ניכיון אשראי לעסקים: זרימת מזומנים חלקה וקידום צמיחה
מה זה ניכיון אשראי?

ניכיון אשראי לעסקים הוא שירות פיננסי המאפשר לעסקים לקבל תשלום מיידי עבור עסקאות שנעשו באמצעות כרטיסי אשראי. במקום להמתין 30-60 יום עד לקבלת התשלום מחברות האשראי, בית העסק יכול "למכור" את שוברי האשראי לחברת ניכיון ולקבל את הכסף מיד, בניכוי עמלה. כבעל עסק, תמיד חשוב לעשות את החישוב או את השיקול בין פדיון האשראי במחיר תשלום עבור העמלה או המתנה לקבלת החוב על ידי הלקוח שמתעכב בתשלום. יתרה מכך, כבר במועד סגירת העסקה, חשוב לקחת בחשבון את עמלת הניכיון כך שלאחר הניכוי וקיזוז העמלה, עדיין תקבלו לחשבון של העסק את סכום שיהיה לכל הפחות בגובה הסכום שמתעכב על ידי הלקוח.


יתרונות ניכיון אשראי לעסקים:

שיפור תזרים המזומנים: זמינות מיידית של כסף מאפשרת תשלום לספקים, רכישת מלאי, מימון פעילות שוטפת ועוד. כלומר, הניכוי מהווה סוג של חמצן, גם אם יקר, עבור העסק.

הגדלת כושר המימון: העסק יכול להשתמש בכסף שנוכה לטובת מימון פעילויות עסקיות נוספות, כמו הרחבת פעילות, השקעה בציוד חדש, גיוס עובדים ועוד. כלומר, ניתן לנצל הזדמנות עסקית או לקדם פיתוח עסקי מבלי להיות תלוי בלקוחות כאלו או אחרים שמעכבים תשלומים.

שיפור תנאי אשראי: תזרים מזומנים יציב מאפשר לעסק לנהל משא ומתן טוב יותר עם ספקים ולקבל תנאי תשלום נוחים יותר. בנוסף, הוא מאפשר לשמור על דירוג אשראי יציב שמהווה תנאי עיקרי בהיתכנות לקבל הלוואה מהבנק או מגוף חוץ בנקאי בכלל ובתנאי טובים יותר בפרט.

גמישות עסקית: ניכיון אשראי לעסקים נותן לעסק את הגמישות להציע ללקוחותיו תנאי תשלום נוחים, כמו עסקות בתשלומים, מבלי להשפיע על תזרים המזומנים.

יעילות ניהולית: ניכיון אשראי חוסך זמן ומאמץ ניהולי, כיוון שאין צורך לעקוב אחר תשלומים צפויים ולתזמן תשלומים לספקים. כאן חשוב לשי כוכבית ולהדגיש, חשוב שלא להתמסר ולהפוך את הניכיון של האשראי להתמכרות. כלומר, עסק בריא אמור לנהל מערך גביה יעיל. האופציה של הניכיון כשמה כן היא, צריכה להיות אופציה ולא ברירת המחדל.


למי מתאים ניכיון האשראי לעסקים?

ניכיון אשראי מתאים לכל עסק המקבל תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי, קטנים וגדולים כאחד. הוא יכול להיות פתרון יעיל במיוחד עבור עסקים חדשים, עסקים בעלי עונתיות גבוהה, עסקים עם תזרים מזומנים לא יציב ועסקים שזקוקים למימון מהיר לצורך צמיחה.

אם ניקח למשל יבואן של כלים למטבח. מרגע שהוא מזמין סחורה ועד שהוא מוכר אותה חולפים ימים רבים. תחילה, ייתכן והוא יזדקק לכסף נזיל כדי לשלם על הסחורה, והיות ומדובר ביבוא, הוא צריך תחילה ל רכוש דולרים ואז לשלם. לאחר מכן הוא זקוק לכסף כדי לשחרר אותה מהמכס. עד לנקודה הזו הוא מוציא כסף ועוד לא רואה ולו שקל אחד. מרגע שהסחורה נמסרת לידו, ועד שהוא מפיץ אותה בנקודות המכירה ומקבל גם את התמורה עבורה מכל המפיצים שלו חולפים עוד כמה שבועות. בנוסף, בתקופות החגים של פסח ושל תשרי הוא מוכר יותר כי יש יותר ביקוש ואילו בתקופות של ספירת העומר ובין המצרים או של חודשי הקיץ כשכולם בחופשה יש לו פחות ביקוש עבור הסחורה. כלומר, לצורך ההמחשה, אותו יבואן חייב מעת לעת לבצע ניכיון אשראי לעסקים כדי לשמור על תזרים המזומנים ועל חשבון מאוזן. התנהלות עסקית תקינה ומתוכננת תאפשר לו לרתום את שירות ניכיון האשראי לעסקים כך שתמיד תהיה לו נזילות במועד הנכון ובסכום הנכון לצד פעולות נוספות.


חשוב לדעת:

עמלות: חברות ניכיון גובות עמלה עבור השירות. גובה העמלה נקבע בהתאם לגורמים כמו גודל העסק, סוג העסקאות, מספר התשלומים וסכום הניכיון.

סיכון אשראי: בית העסק נושא באחריות במקרה של ביטול עסקה או אי תשלום מצד הלקוח.

בחירת חברת ניכיון: חשוב לבחור חברת ניכיון אמינה ומוכרת, ולבחון את תנאי השירות והעמלות לפני חתימה על הסכם.


טיפים נוספים:

השוואת תנאים: לפני חתימה על הסכם לקבלת שירות ניכיון אשראי לעסקים, חשוב להשוות תנאים בין מספר חברות ניכיון.

התייעצות עם יועץ עסקי: יועץ עסקי יכול לסייע לכם להבין את היתרונות והחסרונות של ניכיון אשראי ולבחור את הפתרון המתאים ביותר לצרכים שלכם.

ניהול נכון: ניהול נכון של תזרים המזומנים וחשבונות האשראי יאפשר לכם להפיק את המרב משירות ניכיון אשראי.


החלופה העסקית המשתלמת עבור ניכיון אשראי לעסקים

לצד פעולת ניכיון האשראי, ניתן כמובן לפנות לקבל קו אשראי של bizi.

כאמור, שם המשחק זה חמצן לעסק ובזמינות. בניגוד להלוואה מהבנק או כל גורם מלווה אחר, קו האשראי של bizi מעמיד לשרות העסק סכום שנע בין 50 ל 500 אלף ₪ ללא כל עלות, ערבות או צורך בהעברת פעילות. כל עוד בעל העסק לא מושך ולא צריך את הסכום, הכסף שוכב בהמתנה. ברגע שמתעורר הצורך, בעל העסק יכול למשוך כל סכום שבין שקל אחד לסך המסגרת שאושרה לו מבעוד מועד.

גם אז, הוא ישלם רק על הסכום שנמשך ורק למשך הזמן שהכסף היה בחוץ. אם הוא למשל משך 20 אלף שקלים והחזיר אותם אחרי שבוע, הוא ישלם ריבית רק עבור 20 אלף ורק עבור 7 ימי עסקים. הסכום יעמוד לרשותו עד לפעם הבאה שהוא יזדקק לו.


לסיכום:

ניכיון אשראי לעסקים הוא כלי פיננסי יעיל שיכול לשפר משמעותית את ניהול העסק, תזרים המזומנים ויציבותו. חשוב לבחון את התאמת הפתרון לעסק ולעשות שימוש מושכל בשירות תוך בחירת חברת ניכיון אמינה.

אז בפעם הבאה שיש לכם מצוקת מזומנים בעסק או שאתם רוצים להיערך ולתכנן קידמה מבחינה פיננסית, תשקלו לשלב בין ניכון אשראי לעסקים, פרקטורינג או מסגרת האשראי הדיגיטלית של bizi.


5 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page